Марота: Дибала? Веќе имаме многу силен напад

Генералниот директор на Интер, Бепе Марота денес зборуваше на пресконференција заедно со тренерот Симоне Инзаги.

Неизбежно новинарите го прашаа за Пауло Дибала за кого веќе подолго време се шпекулира дека ќе потпише за Интер.

Дибала во моментов е слободен агент, се чинеше дека е на чекор од потпис во Интер, но откако пристигна Лукаку преговорите се во застој.

„Дибала е дел од таа група на фудбалери кои се слободни агенти, па поради тоа беше една од опциите. Никогаш не се случило толку добри фудбалери да се слободни и без клуб, но тоа е доказ дека фудбалот се менува“.

„Јас имам одличен однос со Дибала и за нас тој претставуваше добра можност, но имаме многу напаѓачи. Нашиот напад во моментов е многу силен, имаме голем избор на врвни напаѓачи“, истакна Мората.

Со ова Мората индирекно потврди дека клубот најпрво треба да се ослободи од Санчез и Џеко за да потпише со Пауло Дибала.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IИако се поврзуваше со враќање во Европа, поточно...

Шпанците тврдат: Барселона наскоро ќе биде исфрлена од европските натпреварувања!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IКако што објавија шпански и неколку англиски медиуми,...

Очекувано: Спалети најдобар тренер во Серија А

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТренерот на Наполи, Лучијано Спалети очекувано и заслужено беше избран за тренер на сезоната во Серија А.Спалети успеа...