Мане даде коментар за ситуацијата на Левандовски

Садио Мане неодамна го комплетираше трансферот во Баерн Минхен, а сега го даде своето прво интервју за „Билд“.

Сенегалецот е среќен што ќе игра за Баерн и призна дека Баварците и порано покажувале интерес за него.

Еден од германските новинар го праша Мане за ситуацијата на Левандовски и дали смета дека Полјакот треба да остане во Минхен.

„Левандовски? Секако, тој е еден од најдобрите напаѓачи во светот, но јас не сум вистинската личност да ја коментирам иднината на Роберт“, изјави Сенегалецот.

„Отсекогаш сум му се восхитувал на овој клуб. Го следам Баерн уште од мојот период во Салцбург, но тогаш немаше услови за трансфер. Сега доаѓам во тимот со поголемо искуство. Ова е ситуација во која сите победуваат“, додаде Мане.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...

Њујорк Тајмс: Најголеми улични демонстрации во Србија по соборувањето на Милошевиќ

  Протестите во Србија поради минатомесечните масовни престрелки се претворија во најголемите улични демонстрации во Белград во саботата откако демонстрантите го соборија Слободан Милошевиќ од...