Манчестер Јунајтед запиша нова победа, навивачите го исвиркаа Мегваер🎥

Манчестер Јунајтед продолжува со добрите партии во предсезоната и оствари нова победа, овој пат над Кристал Палас. (3:1)

За „црвените ѓаволи“ тоа беше трета последователенна победа летово, откако веќе ги победија Ливерпул (4:0) и Мелбурн Виктори (4:1).

Стрелци на головите беа Марсијал, кој одигра одлично, Санчо и Рашфорд, а „црвените ѓаволи“ генерално оставија одличен впечаток.

Меѓутоа, фановите со свирежи и пцовки го испратија капитенот Хари Мегваер, кој никогаш не ги оправда очекувањата во Манчестер Јунајтед.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...