Мајсторски гол на Пјаниќ на тренингот на Барселона 🎥

Како што стојат работите Миралем Пјаниќ нема да остане во Барселона.

Се споменува враќање на Пјаниќ во Лион, меѓутоа засега Босанецот тренира со каталонската екипа. На тренинзите уште еднаш ја покажа својата класа, а сега се појави видео од денешниот тренинг.

Пјаниќ после еден одличен солопдор силно шутираше и ја погоди мрежата од голот.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...