Лука Јовиќ на првиот натпревар за Фиорентина постигна четири гола

Екипата на Фиорентиан ги започна припремите за новата сезона со одличен резултат, а посебно навивачите ги радува настапот на засилувањето од Реал Мадрид, Лука Јовиќ.

Фиорентина играше против Реал Виченца, екипа од четвртата лига во Италија и победи со 7:0, Јовиќ постигна четири гола.

Јовиќ никако не успеваше да ја пронајде својата форма во Реал, а промената на средината би можело да му одговара.

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...