Левандовски за пречекот во Минхен: Поминав период кој не можете да го заборавите

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски помина осум години во Баерн Минхен пред летово да се пресели во Барселона.

Левандовски го напушти Баерн со конфликт со раководството, па дел од навивачите и се свртеа против него. Меѓутоа во Минхен каде што гостуваше со Барселона во второто коло од Лигата на шампионите беше пречекан со аплаузи.

„Благодарен сум на навивачите во Минхен за начинот на кој бев прмен, навистина ми значеше такво нешто. Не беше лесно, но тие се полни со почит. Неа беа тоа две-три години, тоа беше еден долг период, кој не можете да го заборавите или да го тргнете на страна“, изјави Левандовски.

Против својот поранешен клуб Левандовски имаше две добри прилики за да постигне гол, но не реализираше.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IИако се поврзуваше со враќање во Европа, поточно...

Шпанците тврдат: Барселона наскоро ќе биде исфрлена од европските натпреварувања!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IКако што објавија шпански и неколку англиски медиуми,...