Левандовски: Во Баерн ме лажеа и зборуваа глупости за мене

После осум години Роберт Левандовски го напушти Баерн Минхен и тоа на не баш начин на кој се очекуваше.

Подолго време Левандовски се убедуваше со раководството да го пушти во Барселона. Во јавноста се шпекулираше дека несогласувањата на Левандовски и клубот започнале затоа што Баерн сакал да го замени со Халанд.

Сепак, полскиот голгетер тврди дека тоа не е вистина.

„Не, тоа не е вистина. За мене вистината е најважна, па дури и тогаш кога е лоша за мене. Не сакам да откријам што точно се случуваше, но Халанд не е причината. Не гледам зошто би имало проблем ако Халанд дојдеше во Баерн. Одредени луѓе во Баерн постојано ме лажеа. Сакав се да биде чист, а на некои тоа не им одговораше. Почувствував дека дојде вистинскиот момент да си заминам. За мене се зборуваа многу глупости и лаги, но не ме интересира затоа што знам дека навивачите се на моја страна“, изјави Левандовски.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...