Левандовски пристигна во Мајами и се сретна со новите соиграчи🎥

Роберт Левандовски им се приклучи на новите соиграчи на подготовките во САД, откако го комплетираше трансферот во Барселона.

Левандовски по осум години го напушти Минхен и потпиша четиригодишен договор со Барса. Тој пристигна во Мајами, каде што се сретна со неговите нови соиграчи на подготовките.

„Сакав да живеам на друго место, да откријам нешто ново со семејството. Ова беше можност што се случува еднаш во животот. Без разлика на годините, сѐ уште се чувствувам многу силно физички и психички, а на ист начин гледаше и Барселона“.

„Среќен сум што сум тука. Доаѓањето во Барселона беше лесна одлука. Барса се враќа. Мислам дека можам да му помогнам на тимот да се врати на врвот на Европа. Сакам да освојувам трофеи. Ова е ново поглавје за мене, нов предизвик”, истакна Левандовски.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...