Левандовски предизвика „земјотрес“: Реал ме сакаше, имав состанок со Перез

Еден од најзвучните трансфери ова лето е секако оној на Роберт Левандовски од Баерн Минхен во Барселона.

После долгата сага, Левандовски успеа да издејствува трансфер во Барселона, а Каталонците за неговиот потпис платија 50 милиони евра.

Реал во минатото во неколку наврати се обиде да го купи, а тоа сега го потврди Левандовски, кој откри дека имал состаноци со Флорентино Перез.

„Вистина е дека имав состаноци со Перез неколку пати. Еднаш тоа се случи по натпревар кој го играв против Реал Мадрид. Но, за што разговаравме не можам да ви кажам“, откри Левандовски.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...