Левандовски добивал смртни закани

Роберт Левандовски се врати во Минхен и ќе се приклучи на подготовките на Баерн за новата сезона, иако инсистира да ја промени средината ова лето.

Напаѓачот добил бројни закани на социјалните мрежи, меѓу кои и смртни, пренесоа полските медиуми.

Според полските медиуми, тоа е причината поради која фудбалерот се вратил сам во Германија, а не со семејството.

Полјакот до сега беше на одмор со сопругата Ана и нивните две ќерки, но поради упатените закани беше одлучено само играчот да отпатува назад во Германија.

Левандовски ќе ги започне подготовките со Баерн, но е разочаран од односот на клубот кон него и инсистира да се пресели во Барселона.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...