Легендата на Ливерпул денес заработува милиони од бизнис со јавни тоалети

Поранешниот дански репрезентативец Даниел Агре важеше за одличен фудбалер, а по крајот на кариерата реши да се посвети на неговиот бизнис.

Агер ги помина најдобрите денови во дресот на Ливерпул за кој играше осум години, а потоа се врати во Брондби во 2014 година, по што се пензионира.

По само две сезони Агер реши да се повлече од професионалниот фудбал, па реши да отвори неколку бизниси во Данска, а еден од нив се покажа како полн погодок.

Агер во 2013 година ја создаде фирмата „КлоАгер“ која се занимава со одржување на јавни тоалети во Данска, а овој бизнис во претходните години му донесе милиони евра.

Данските медиуми пишуваат дека Агер се посветил и на тренерска кариера, па веќе полагал за лиценци.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...