Легендата на Абердин воодушевен од првите натпревари на Миовски

 

Легендата на шкотски Абердин, Френк Мекдугал имаше само пофални зборови за македонскиот напаѓач Бојан Миовски, кој постигна четири гола на четири меча за екипата.

Мекдугал кажа дека Миовски е одличен, но на Абердин му требаат уште квалитетни фудбалери ако сака да се бори за врвот во шкотскиот шампионат, каде што доминираат Селтик и Ренџерс.

„Миовски има извонреден старт, четири гола на четири натпревар е одлично. Тој си ја завршува работата, но му треба помош затоа што не може сам да ги носи победите. Потребен е нов голман и стопери, а потоа и останати квалитетни фудбалери.

Со нови квалитетни засилувања Абердин би можел да врши притисок врз Селтик и Ренџерс, а не како сега да се мачи против останатите клубови“, кажа Мекдугал.

 

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...