Ледри, Дафина, Барди, Леотрими и диџеј Young B денеска на голем концерт во Тетово

Демократската унија за интеграција одлучи во нов дух да ги одбележи државните достигнувања, собирајќи ја новата генерација на големиот музички концерт што ќе се одржи денеска на плоштадот „Илирија“ во Тетово со почеток во 20 часот.

Вечерва пред жителите на Тетово и граѓаните на целата земја ќе настапат ѕвездите од албанската музичка естрада: Ледри, Дафина Зеќири, Барди, Леотрим Зејнулах и диџеј Young B, кои ќе се погрижат да направат незаборавна празнична атмосфера.

ДУИ во оваа прилика ги поканува сите граѓани на Тетово и целата држава денеска да се приклучат на големата прослава на еднаквоста, членството во НАТО, почетокот на разговорите со ЕУ, инвестициите од 130 милиони евра со 900 нови работни места и сите постигнати добри работи, како резултат на заедничката заложба во 21-годишниот период од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор.

ПОСЛЕДНИ

Американците обезбедија „Гепарди“ – самоодни противвоздушни системи што итно ѝ се потребни на Украина

Американската војска и додели на компанија со седиште во Флорида договор вреден нешто повеќе од 118 милиони долари за снабдување на украинската војска дополнителни...

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...