Леао ги поставил условите за нов договор: Бара од Милан да му плати казна

Во изминатите два дена во Милан се работи на продолжување на договорите, Сандро Тонали потпиша со 2027, а Раде Круниќ до 2025.

Сега Милан преговара со Рафаел Леао и Исмаел Бенасер. Прв на листата за продолжување е Португалецот кој беше прогласен за МВП во Серија А минатата сезона.

Агентот на фудбалерот ги поставил условите до „росонерите“. Наводно Леао бара плата од седум милиони евра за да потпише нов договор, меѓутоа и Милан да плати дел од казната од Спортинг.

Леао на почетокот на оваа година загуби правна битка со неговиот матичен клуб бидејќи го раскинал договорот летото 2018 година, а потоа како слободен агент се преселил во Лил, за селдната да потпише за Милан.

Поради неправилно раскинување на договорот Леао треба на Спортинг да му плати 16.5 милиони евра оштета. Сега тој од Милан бара „росонерите“ да платат дел од таа сума.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...