Лапорта: ПСЖ и Челзи му нудеа повеќе пари на Левандовски

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта не го криеше задоволството од комплетирањето на трансферот на Роберт Левандовски.

Барселона за услугите на Левандовски плати 45 милиони евра, додека останатите пет милиони ќе ги исплатат преку различни бонуси.

Лапорта откри дека Полјакот имал и подобри понуди, но тој ја избрал Барселона.

„Мора да бидеме благодарни за неговиот избор, со оглед на тоа дека ја прифати нашата понуда, иако Челзи и ПСЖ му нудеа повеќе пари“, откри Лапорта.

„Во исто време го принуди Баерн да го пушти во Барселона. Левандовски е како митралез за голови. Добивме врвен голгетер“, додаде Лапорта.

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...