Ламбе доби подароци со македонски симболи од жителите на Автокоманда

Автокоманда го пречека Ламбе Алабакоски на плоштадот.

Пејачот беше главна ѕвезда како гостин на синоќешниот музички хепенинг на плоштадот во Автокоманда.

Жителите на општината имаа можност одблиску да се запознаат со пејачот изминатиот период беше застапен во јавноста поради палењето на влезот на бугарскиот културен „Иван Михајлов“ од Битола.

ПОСЛЕДНИ

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...

Руските окупатори не им дозволуваат на жителите на Севастопол да влезат во засолништето за бомби за време на тревога

Во септември, вооружените сили на Украина извршија неколку прецизни ракетни напади врз руски воени објекти во анектираниот Севастопол. За време на воздушниот напад во...