Кунде: Можев и во Челзи, но ја избрав Барселона

Барселона денес го претстави дефанзивецот кој пристигнува од Севиља, Жил Кунде.

И Кунде го потврди она што се пишуваше во медиумите, дека бил блиску до потпис со Челзи, но на крајот Барселона победила во трката за неговиот потпис.

Клучен момент за тој да ја избере Барселона бил разговорот со Чави.

„Можев да се одам и во Челзи, но ја избрав Барселона поради амбициозниот проект. После разговорот со Чави веднаш ја почувствував неговата пасија и колку многу сака да бидам дел од неговиот тим. Тоа беше многу важно за мене“.

Од него Чави побарал две работи.

„Во разговорот исто така ми кажа дека од мене ќе бара да бидам агресивен и да ја изнесувам топката од одбраната“, изјави Кунде.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Парите прават чуда: Меси, КР и Бензема играат за ист клуб во Лигата на шампионите во сезоната 2023/24?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд почетокот на јуни, сопственикот на Њукасл Јунајтед е и мнозински акционер на четири водечки клубови во Саудиска...

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...