Кунде: Чави е причината поради која дојдов во Барса

Новото засилување на Барселона, Жил Кунде го даде своето прво интервју по неговото доаѓање на „Камп Ноу“.

Францускиот дефанзивец истакна дека Барселона е чекор напред во кариерата и ја избрал поради Чави.

„Многу сум горд и благодарен за оваа можност. Возбуден сум бидејќи пристигнувам во голем клуб. Едвај чекам да се сретнам со моите соиграчи и да почнам да играм. Севиља е исто така голем клуб, но Барса е лекор напред во мојата кариера. Сакам да се борам за сите трофеи и затоа сум тука“, изјави Кунде.

„За оние кои не ме познаваат, јас сум многу динамичен играч, играм со многу енергија. Можам да ја изнесувам топката, можам да се бранам, можам да бидам агресивен и давам се од себе на теренот. Тренерот Чави е една од главните причини поради кои сум тука. Разговарав со него неколку пати. На ист начин гледаме на фудбалот. Имам цели, но не поставувам граници“, додаде францускиот репрезентативец.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...