Кристенсен се прости со Челзи, следните денови потпишува за Барселона

Дефанзивецот на Челзи и дански репрезентативец, Андреас Кристенсен со емотивна порака се прости од клубот.

Кристенсен цели 10 години помина во Челзи, а сега заминува како слободен агент и кариерата ќе ја продолжи во Барселона.

„Минав неверојатни десет години во Челзи. Но, сега сфатив дека е време за нов предизвик и семејството ме поддржа во тоа решение.Психолошки, не беше лесно да го напуштам Челзи, ова е тежок момент за мене“, изјави Кристенсен.

Данецот веќе потпиша за Барселона и на 1- јули официјално ќе биде претставен во каталонскиот клуб.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...