Кражба била извршена во објект на Јавното претпријатие „Национална радиодифузија“ од Куманово, соопшти денеска полицијата.

– Вчера во 17.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека во објектот на ЈП „Национална радиодифузија“ лоциран на место викано „Спомен костурница“ во Куманово со употреба на сила било влезено и биле одземени предмети, информираше полицијата.

Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото и презема мерки за расчистување на случајот.