Краток шорц и светкава маичка: „Диско издание“ на Кејт Мидлтон пред да се омажи за Вилијам (ФОТО)

Кејт Мидлтон важи за една од најдобрите стилизирани дами од „сина крв“. Нејзиниот стил е префинет, некаде помеѓу класичното и модерното, комбинациите се спортски и елегантни кои никогаш не ја преминуваат границата на „пристојноста“. Кодексот на облекување на членовите на британскиот двор вклучува здолништа и фустани со одредена должина – долги, под или веднаш над коленото, деколтето никогаш не треба да биде премногу изложено и слично.

Сепак, пред да се омажи за принцот Вилијам, Кејт воопшто не била толку „скромна“. Деновиве на интернет кружат фотографии од 2008 година и ја прикажуваат војвотката во сосема неверојатно издание!

Кејт, која тогаш имала 26 години, организирала хуманитарен настан со Холи Бренсон на тема 80-тите. Атрактивната бринета се појавила во краток шорц и светкава зелена маичка!

Погледнете како изгледала Кејт пред да се омажи за принцот Вилијам.

Денес таа Кејт воопшто не наликува на војвотка на која сите ѝ завидуваат поради нејзината елеганција и беспрекорен стил.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...