Кошмар за Барселона во репрезентативната пауза – останаа без половина тим!

Eкипата на Барселона се најде во големи проблеми во репрезентативната пауза.

Каталонскиот гигант за неполни 24 часа се соочи со повреди на петмина фудбалери и лесно може да е случи да останат без нив за предизвиците кои им следат. Двајцата Французи се повреди против Австрија. Жил Кунде како што стојат работите ќе паузира три недели, додека повредата на Дембеле е од полесна природа.

Натпреварот помеѓу Холандија и Полска исто така донесе лоши вести за Чави. Се повредија Мемфис Депај и Френки Де Јонг.

Тие ќе ја напуштат репрезентацијата и ќе се вратат во Барселона, засега не е познато од каква природа се нивните повреди.

И кога Каталонците помислија дека не може полошо следуваше повредата на Араухо. Oдличниот стопер се повреди после само 40 скунди од натпреварот. Така Барселона остана без петмина во 24 часа…

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...