Кориере дело Спорт: Арсенал испратиле понуда за Милинковиќ-Савиќ

Италијанскиот весник „Кориере дело Спорт“ тврди дека Арсенал е сериозно заинтересиран за српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ-Савиќ. Менаџерот Микел Артета, има намера да го засили тимот со еден играч од редот за врска, а покрај Милинковиќ-Савиќ, во неговиот список се наоѓаат Ив Бисума од Брајтон, Јури Тилеманс од Лестер и Рубен Невес од Вулверхемптон.

Милинковиќ-Савиќ е седум години во Лацио, а за неговото заминување се зборува практично секое лето. Неговиот договор со Лацио истекува за две години, но доколку Лацио добие добра понуда тогаш ќе му дозволи да го напушти клубот.

„Кориере дело Спорт“, тврди дека Арсенал нуди 50 милиони евра, но Лацио бара 65 милиони.

И Њукасл е заинтересиран за Милинковиќ-Савиќ, но италијанските медиуми тврдат дека Србинот не е заинтересиран за оваа опција и дека Арсенал му е попривлечен.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...