Кога правилата не важат: Дуа Липа во проѕирен бел фустан на свадба на пријателка (ФОТО)

Без разлика дали страсно ја следите светската модна сцена или само лежерно ќе погледнете во комбинациите на трендсетерките додека талкате низ Инстаграм, во последните години сигурно не можевте да ги избегнете парчињата на францускиот бренд Jacquemus.

Зад него стои 32-годишниот дизајнер Сајмон Порт Жакемус, кој брзо стана миленик на љубителите на модата.

Сајмон вчера се ожени со својот долгогодишен партнер Марко Маестри на церемонија која се одржа во францускиот град Шарлевал.

На свадбата дојдоа многу познати клиенти на Сајмон, меѓу кои и Дуа Липа. Убавата пејачка за венчавката избра долг бел фустан од проѕирен материјал со висок шлиц од страна и гол грб. Го искомбинирала со црна Jacquemus чанта и сандали на високи потпетици.

Ова не беше свадба на која некој би ја прекорувал што носи бел фустан, не само затоа што кодексот на облекување дозволувал бело.

Така мајката на Марко, Кети, облекла елегантен бел фустан со потписот на нејзиниот зет, а за бел фустан се одлучила и бабата на Сајмон, Лилин.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...