Кога Киеза се враќа на терените?

Напаѓачот на Јувентус Федерико Киеза е блиску до враќање на тренинзите со остатокот од екипата.

Според последните инфорамции тој се наоѓа во последната фаза од индивидуалните тренинзи со топка после што би требало да се придружи на остатокот од екипата.

Тренерот Масимилијано Алегри искрено се надева дека ќе може да смета на него пред паузата поради Мундијалот во Катар, односно дека ќе заигра во втората половина на октомври.

Киеза е во аут уште од јануари откако заработи тешка повреда на лигаментите на коленото во натпреварот со Рома.

Пред повредата за Јувентус одигра 61 натпревар, постигна 18 голови и додаде 14 асистенции.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...