Кога игра е перфектен – Елмас заслужува поголема минутажа!

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас во вчерашниот натпревар на Наполи против Сампдорија изнуди и даде гол од пенал со кој ја потрди победата од 2:0.

За Елмас ова беше четврти гол сезонава во Серија А и од неговото доаѓање во 2019 година оваа сезона голгетерски е најефективна за него. Минатата година постигна три гола.

Кратко видео со свој коментар за формата на Елмас даде и „ТЈ“ на каналот на „BMG Sports“. И тој смета дека Елиф заслужува повеќе минутажа – погледнете го видеото…

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...