Кин за играчите на Манчестер Јунајтед: Немаат фудбалска интелигенција

Легендарниот капитен на Јунајтед, Рој Кин ушати остри критики кон фудбалерите после срамниот пораз од Брајтон на стартот на Премиер лигата.

Кин го посочи главниот проблем на „црвените ѓаволи“ и смета дека играчите од средниот ред немаат фудбалска интелигенција.

„На играчите од средниот ред на Манчестер Јунајтед им недостига фудбалска интелигенција, особено на Фред. Ова го кажувам долго време, Фред и Мектомини едноставно не се доволно добри. Тие нема да го одведат Манчестер Јунајтед на врвот. Гледаме од недела во недела дека не се доволно добри, едноставно не се на висина на задачата што им беше поставена“, рече Кин.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...