Ким Кардашиан од една објава може да купи неколку станови!

Според проценката на „Influencer Marketing Hub“, Ким во 2022 година заработувала меѓу 620.000 и еден милион долари по објава на својот инстаграм-профил.

Ким Кардашијан е веројатно најпознатата старлета и инфлуенсерка во светот, а со тој статус и донесе ѝ, значителна заработка. Нејзе на Инстаграм ја следат 329 милиони луѓе, па спаѓа во една од најплатените личности на оваа социјална мрежа.

Покрај тоа, Ким често се наоѓа на насловните страници на светските магазини, а нејзиното семејство почна со снимање и на нова реално шоу, така што сигурно популарноста уште повеќе ќе ѝ расте.

Имено, според проценката на „Influencer Marketing Hub“, Ким во 2022 година заработувала меѓу 620.000 и еден милион долари по објава на својот инстаграм-профил.

Да потсетиме, Ким пред две години откри дека нејзиното присуство на Инстаграм е толку профитабилно, што заработила повеќе пари од објавите на таа мрежа отколку од претходниот, мултимилионски договор за шоуто „Во чекор со Кардашијан“.

ПОСЛЕДНИ

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...

На Островот се најавува: Еве кога Манчестер Сити би можел да ја добие казната

Раководството на Премиерлигата неодамна му изрече висока казна на Евертон поради кршење на финансиските правила, а сега на удар на лигата е и...