Киелини: Неста и Пирло ми кажаа да дојдам во МЛС

После 17 години играње за Јувентус, Џорџо Кјелини одлучи да се проба во американска МЛС лига каде што потпиша за тимот на Лос Анџелес ФК.

На денешната прес-конференција Киелини откри дека Андреа Пирло и Алесандро Неста го советувале да се пресели во МЛС.

„Апсолутно сум задоволен што го избрав овој клуб за себе во овој момент. Пред одлуката разговарав со Андреа Пирло и Алесандро Неста, а тие претходно ми рекоа дека треба да дојдам во МЛС“, изјави Кјелини, а потоа продолжи:

„Очигледно е дека има разлики. Фудбалот се игра поинаку од оној во Серија А, но секој тим има свој стил. Овој тим е совршен за мене бидејќи има многу млади играчи. Нивниот младешки ентузијазам и моето искуство се совршена мешавина за напредок на клубот“, заклучи Кјелини.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...