Кеси: Не можев да и кажам „не“ на Барселона

Барселона денес и официјално го претстави новото засилување, Франк Кеси, кој доаѓа од Милан како слободен агент.

Кеси изјави дека имал многу понуди, но не можел да ја одбие Барселона и истакна дека е спремен да се бори за стартно место во тимот на Чави.

„Доаѓам во голем клуб и имам желба да се докажам и да дадам придонес. Ибрахимовиќ ми кажа дека Барса е голем клуб и дека треба многу да работам за да си го обезбедам местото во тимот. Играв еднаш против Барселона и не можев да му кажам не на овој клуб“, изјави Кеси.

„Ќе му бидам на располагање на тренерот, може да играм на повеќе позиции. Знам дека немам загарантирано место во првиот тим, но спремен сум да работам напорно. Кога тренер како Чави ми се јави и сакаше да дојдам тука, не можев да го одбијам“, додаде Кеси.

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...