Кејт Мидлтон го засени „Вимблдон“: Идеален фустан за секоја женска фигура, многумина ги забележаа прескапите детали

Сите љубители на тенисот го следеа финалниот натпревар помеѓу Новак Ѓоковиќ и Ник Кријос. А финишот на Вимблдон во живо го следеше кралското семејство – принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со синот Џорџ!

Секако, непосредно пред почетокот на играта, војвотката го привлече целото внимание на присутните со својот одличен стајлинг.

Имено, Кејт за оваа пригода избра „винтиџ“ комбинација која целосно го отсликува нејзиниот стил.

Таа носеше фустан во темна боја со бели точки, чиј крој одлично прилега на секоја женска фигура, бидејќи е исечен на половината. Декориран е со прекрасен кернер, а она што е највпечатливо кај него се ракавите и бисерните копчиња кои даваат посебен шмек на елеганција.

Целиот стајлинг Кејт го заокружи со бели чевли со високи потпетици, како и мали, но многу скапи детали. Војвотката од Кембриџ носеше дијамантски обетки и ѓердан, кои имаат средишен камен во иста боја како и фустанот.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...