Кејт Мидлтон фасцинираше во бел костум кој ѝ стоеше подобро од кој било фустан (ФОТО)

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам заедно со нивната ќерка Шарлот присуствуваа на Игрите на Комонвелтот, пренесува „Експрес“.

Војвотката од Кембриџ за оваа пригода избра да облече бел костум од модната куќа „Александар Меквин“, а многу модни критичари го оценија ова издание како беспрекорно.

Костимот со појас беше многу шик и елегантен и ова е истиот костум што Кејт го носеше на Јамајка на кралската турнеја.

Белиот блејзер се продава за 1.640 евра, додека панталоните се 1.066 евра.

Оваа еднобојна комбинација Кејт ја спои со интересни балетанки од модната куќа „Алиша Таупе“, кои веќе ги носеше оваа година на Вимблдон.

Чевлите чинат 230 евра, а бидејќи Кејт ги носеше на Вимблдон, брзо се распродадоа.

Кејт уште еднаш ни потврди дека костумите можат да бидат и женствени парчиња и дека понекогаш можат да изгледаат подобро од фустан.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...