Кејн: Мегваер последните минути ги одигра со една нога

Aнглија не успеа да победи ниту во последниот натпревар од Лигата на Нации, на „Вембли“ одиграа 3:3 против Германија.

Најкритикуван од сите по ова реми на Англичаните беше Хари Мегваер. Соиграчите застануваат во негова одбрана, како и селекторот. Во медиумите се огласи и капитенот Хари Кејн.

Според изјавата на Кејн Мегваер натпреварот го завршил повреден.

„Во таква ситуација е што после секоја индивидуална грешка ќе биде уништен. Но, ние сме тим и стоиме еден позади друг. Мегваер имаше повреда на крајот и последните пет, десет минути ги одигра скоро со една нога. Тој е одличен карактер и горд сум на него поради тоа“, изјави Кејн.

Од друга страна социјалните мрежи се преполни со видеа за сеир на дефанзивецот.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...