Каземиро побарал да замине од Реал веднаш после финалето од ЛШ

Доскорешниот фудбалер на Реал Мадрид, Каземиро неколку пати ги променил плановите ова лето.

Според „Атлетик“ веднаш после освојувањето на Лигата на шампиони во мај тој го информирал Реал Мадрид дека сака да ја промени средината.

Тогаш Каземиро разговарал лично со претседателот Флорентино Перез и му ја соопштил својата одлука.

Меѓутоа, после одморот на почетокот на подготовките Бразилецот соопштил дека ја променил одлуката и сака да остане во Реал.

Меѓутоа, пред самиот крај на преодниот рок се појави Манчестер Јунајтед со богата понуда, па Бразилецот одличи да се пресели на „Олд Трафорд“.

Реал не му стоеше на патот и му ја исполни желбата, па прифати да го продаде за 70 милиони евра.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...