Карагер го брани Халанд: Сега ќе го критикуваат кловнови што никогаш не шутнале топка

Eрлинг Халанд баш и не се прослави на својот прв официјален натпревар во дресот на Манчестер Сити.

Норвежанецот во Комјунити Шилд против Ливерпул пропушти неколку добри прилики за да се запише во листата на стрелци, а на крајот „црвените“ славеа со 3:1. Ваквиот настап донесе многу критики на сметка на Норвежанецот.

Легендата на Ливерпул Џејми Карагер сепак застана во негова одбрана.

„Шегите на сметка на Халанд ќе бидат секаде после тоа негово пормашување, исто како што беше случај со Нуњез минатата недела. Сега ќе го критикуваат кловнови што никогаш не шутнале топка во животот“, порача Карагер.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...