Кан: Му веруваме на Нагелсман

Извршниот директор на Баерн Минхен, Оливер Кан изјави дека клубот  е незадоволен од лошите резултати во Бундеслигата, но додаде дека и понатаму му верува на тренерот Јулијан Нагелсман.

За првпат по 20 години, Баерн одигра четири последователни натпревари во Бундеслигата без победа, а во последното коло беше поразен од Аусбург.

„Немаме контакт со други тренери. Целосно му веруваме на Јулијан“, изјави Кан.

Секако дека сите сме незадоволни од резултатите. Мораме да стигнеме до суштината и мораме да играме офанзивно против Леверкузен“, додаде Кан.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...