Канје ги спореди Ким и кралицата Елизабета, а потоа им испрати порака на Британците

Додека цела Велика Британија тагува за смртта на кралицата Елизабета Втора, Канје Вест им стави до знаење дека сочувствува со нив на посебен начин.

Тој на своето Инстаграм стори му се обрати на цел Лондон и истакна дека знае како се чувствуваат луѓето таму.

Интересно е како тој истовремено ја споредил кралицата Елизабета со Ким Кардашијан од која се разведе и во тој момент се чувствувал како да ја изгубил „својата кралица“.

„Лондон, знам како се чувствуваш, и јас ја изгубив мојата кралица“, напиша раперот.

ПОСЛЕДНИ

Американците обезбедија „Гепарди“ – самоодни противвоздушни системи што итно ѝ се потребни на Украина

Американската војска и додели на компанија со седиште во Флорида договор вреден нешто повеќе од 118 милиони долари за снабдување на украинската војска дополнителни...

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...