Камвинга стана манекен и се прошета на модна писта 🎥

Младиот Французин од Реал Мадрид, Едуардо Камвинга во средата се појави на модна писта.

Камвинга се прошета во новата колекција на модниот бренд „Баленсијага“. Со ова тој стана првиот фудбалер во историјата кој ја носел нивната облека на модна писта.

Фановите баш и не беа задоволни од креацијата која ја носеше младиот фудбалер. Камвинга во Реал Мадрид пристигна за 30 милиони евра и во првата сезона ја освои Ла Лига и Лигата на шампионите.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...