Како пропаднал трансфер за 32 секунди задоцнување?!

Интересна вест ни пристигнува од Франција.

Како што пренесуваат француските медиуми, трансферот на фудбалерот на Ница Лукас Де Куње во Лориен пропаднал затоа што е реализиран точно 32 секунди после официјалното завршување на преодниот рок.

Агентот на 21-годишниот фудбалер Фредрик Геро ситуацијата ја објасни на Фејсбук.

„Во 17:39 го добив првиот мејл со барање за трансфер, после што имав неколку разговори. Во 21 часот постигнавме вербален договор и Лукас замина за Ница да ги потпише сите документи. Лориен прво мораше да ги испрати документите на валидализација, а потоа и Лукас“.

„Бидјќи Геро и Де Куња дадоа зелено светло до 22:30, Геро наведува дека во Ница пристигнал во 22:57, три минути пред истекот на рокот, потоа тој договор морало да биде испринтан, секниран и испратен назад во Лориен“, стои во објаснување.

Меѓутоа во Лориен задоцниле 32 минути со тие административни задачаи, па трансферот пропаднал.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...