Како ќе биде пречекан Левандовски на „Алијанц Арена“?

Роберт Левандовски ова лето го напушти Баерн Минхен и се пресели во Барселона, после долги преговори.

Полјакот самиот побара трансфер и инсистираше да биде пуштен во Барселона, а во вторник ќе се врати на „Алијанц Арена“ како противник во меч од ЛШ.

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ проговори за неговото враќање и каков пречек треба да добие.

„Како ќе биде дочекан? Не знам. Тој освои се со нас, навивачите треба да го ценат тоа. Се надевам дека нема да го свиркаат, јас не би го исвиркал“, изјави Салихамиџиќ.

ПОСЛЕДНИ

Парите прават чуда: Меси, КР и Бензема играат за ист клуб во Лигата на шампионите во сезоната 2023/24?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд почетокот на јуни, сопственикот на Њукасл Јунајтед е и мнозински акционер на четири водечки клубови во Саудиска...

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...