Kaко Барселона го „украла“ Кунде во последен момент: Во четвртокот бил „продаден“ на Челзи!

Жил Кунде и официјално стана фудбалер на Барселона, тој веќе и посочи дека Чави бил клучниот човек во неговото пристигнување во редовите на Каталонците.

Сега спортскиот директор на Севиља, Мончи откри дека се било договорено со Челзи, но тогаш „сините“ покажале двоумење, а тоа Барса знаела како да го искористи.

„Во четвртокот, Кунде беше продаден на Челзи, имавме договор и самиот играч се договори со Челзи. Но, тогаш покажаа одредено двоумење и Барса ја искористи ситуацијата. Матеу Алемани во понеделникот за првпат ме контактираше за Кунде“.

„Првата понуда која ја добивме не беше баш најдобра, но на крајот се изборивме за сума која е рекордна продажба на Севиља. Челзи се врати и повторно се обиде да преговара, но тогаш се беше завршено со Барса“, откри Мончи.

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...