Кање Вест со „апостолки“ и црни чорапи на модна ревија

Кање Вест присуствуваше на модната ревија на „Барбери“ во Лондон завчера, комбинирајќи ја својата целосно кожна облека со сосем неочекувани обувки – влечки „апостолки“ над црни чорапи.

Неговите влечки со циркони, имено, беа дел од ревијата, а има и модел со високи потпетици. Инаку, 45-годишниот рапер е познат по својот „уникатен“ вкус за обувки, па во минатото носеше и гумени влечки, а најчесто се држи до чифт што самиот го дизајнирал…

Ревијата на „Барбери“ требаше да се одржи за време на Модната недела во Лондон на почетокот на овој месец, но беше одложена поради смртта на кралицата Елизабета Втора, која почина на 8 септември. Креативниот директор Рикардо Тиши, долгогодишен пријател и соработник на Кање Вест, ѝ оддаде почест на покојната кралица со тоа што ја прекина музиката на една минута пред крајот на шоуто.

Музичарот-дизајнер во неделата им изрази сочувство на граѓаните на Лондон за смртта на кралицата, велејќи дека „ги разбира бидејќи и тој ја загуби својата кралица“ – мислејќи на поранешната сопруга Ким Кардашијан.

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...