Изненадување? Еве кој клуб е најголем фаворит за освојување на почетокот од сезоната во ЛШ

Познатиот сајт „ФајвТриЕјт“ пресмета кој ќе биде нов шампион во Лигата на шампиони (ЛШ) оваа сезона и најмногу шанси му дава на Баерн Минхен.

Германскиот гигант доби неколку квалитетни засилувања летово, па сигурно ќе ја нападне европската титула која долго време ја нема освоено.

Баерн со 21 отсто е главен кандидат за титулата, според популарниот сајт, а потоа следи Манчестер сити со 18 проценти, по што ПСЖ има 14 отсто дека ќе ја освои титулата.

На четвртата позиција се наоѓа Ливерпул, додека петти е актуелниот европски и шпански шампион Реал Мадрид со седум отсто шанси за освојување на пехарот во елитното натпреварување.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...