Италијанскиот Суперкуп ќе се игра во Саудиска Арабија

Денес беше објавен датумот и местото каде ќе се одигра италијанскиот Суперкуп помеѓу Милан и Интер.

Милан како актуелен шампион ќе ги одмори силите со Интер како освојувач на Купот во дуел за Суперкуп во Саудиска Арабија.

Миланските гиганти ќе играат за трифејот на 18 јануари во Ријад, а сатницата ќе биде позната во подоцна фаза.

Интер минатата година го освои Суперкупот, а Милан последно овој трофеј го освои во 2016 година.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...