Интер објави сериозни финансиски загуби

Италијанскиот гигант Интер го објави финансискиот извештај за минатата сезона, која ја заврши со големи финансиски загуби.

Минатата година Интер објави рекордни загуби од 245 милиони евра, а сезоната 2021/22 ја заврши со загуба од 140 милиони евра.

Податоците покажуваат дека италијанскиот клуб во сезоната 2021/22 забележал раст на приходите на 439.6 милиони евра, 75 милиони повеќе во однос на сезоната 2020/21.

„Двете главни цели на клубот остануваат непоколебливи: да се одржи екипата конкурентна на највисоко ниво во сите натпреварувања и да ја зајакне својата финансиска позиција“, соопшти Интер.

Пред неколку дена Јувентус пак објави рекордна финансиска загуба од 254.3 милиони евра.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...