Интер ја сруши Барса, Ливерпул рутински, Наполи е „машина“🎥

Интер стигна до голема победа против Барселона, Наполи до врв ја наполни мрежата на Ајакс, Атлетико падна во Белгија.

Барселона од самиот старт ја контролира играта, но е стерилна во нападот и не создаде чиста шанса.

Интер спорадично се закануваше преку контранапади,а во последната минута од полувремето Чалханоглу постигна гол од дваесетина метри за водство на домаќините.

Во вториот дел Барселона фрли се на една карта, Интер се одлучи да го брани резултатот и успеа во тоа.

Наполи уште еднаш покажа дека е во фантастична форма и го прегази Ајакс во Амстердам со 6:1. Елмас заполна на клупа и ги одигра последните дваесетина минути.

Ливерпул без поголеми проблеми славеше над Глазгов Ренџерс со 2:0, додека Атлетико Мадрид загуби на гостувањето кај Клуб Бриж со идентичен резултат.

Тотенхем одигра реми без голови на гостувањето кај Ајнтрахт Франкфурт, а Порто запиша важна победа од 2:0 над Леверкузен.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...