„Информиран бев за состојбата на теренот, на мое барање беше затворен“

Репрезентацијата на Македонија утре го игра натпреварот против Бугарија во рамките од Лигата на Нации кој е последен за оваа сезона.

И пред овој натпревар се зборува за состојбата на теренот во кој се наоѓа нашиот најголем стадион. На денешната прес-конференција селекторот Благоја Милевски потврди дека стадионот во изминатите 30 дена бил затворен на негово барање.

„По денешниот тренинг ќе имам појасна слика за ситуацијата околу здравствениот билтен. Информиран сум дека тренерот не е во добра состојба, на мое барање беше затворен во претходните 30 дена и затоа тука не се играа натпревари. Федерацијата направи се што е во нејзина моќ да ни овозможи најдобри услови. Сега кога ќе излеземе ќе го видиме во каква состојба е“, изјави Милевски.

Натпреварот против Бугарија го играме утре во 20:45 часот.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...