Инѕаги добил ултиматум од Интер, ако не го исполни пристигнува клупска легенда

Tренерот на Интер Симоне Инѕаги е во тешка ситуација откако доби ултиматум од клубот кој мора да го исполни ако сака да остане.

Интер загуби три од последните пет натпревари и тоа секако не им се допадна на челниците. Како замена за Инѕаги медиумите го најавуваат Дејан Станковиќ. Српскиот стратег и легенда на Интер ќе седне на клупата ако Инѕаги не победи на следните три натпревари.

Првиот натпревар е утре дома против Торино, потоа следи натпревар во Лигата на шампионите на гости кај Викторија Плзен, па гостински натпревар во Серија А против Удинезе.

Неодамна Станковиќ си замина од клупата од Црвена Звезда и е без ангажман. Станковиќ е вистинска играчка легенда на Интер и дресот на овој клуб го носеше на 231 натпревар и постигна 29 голови.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пендаровски на инаугурација на Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, на 3 јуни 2023 година, сабота, во Анкара ќе присуствува на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција,...

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...