„Има проблем со тежината“: Како изгледа денеска некогашниот холивудски заводник (ФОТО)

Брендон Фрејзер (53) е актер кој најдобро се памети по улогата во Џорџ од џунглата. Оттогаш не сме го виделе со години.

Имено, Фрејзер беше холивудска икона во 1990-тите, а публиката ја освојуваше со својот специфичен шарм, автентичен изглед и извајани стомачни мускули. Споменатата улога на Џорџ го лансираше овој холивудски актер во ѕвездената слава уште во 1997 година, но по една деценија успех сепак реши да го забави темпото на работа, а до неодамна воопшто не се појавуваше во јавноста, ниту играше значајни улоги.

По 2010 година тој практично се повлече од светот на Холивуд, а најмногу се појавува само во помали продукции или телевизиски серии.

Забележливо е дека славниот актер денес изгледа сосема поинаку. Иако новата улога во филмот Whale бара актерот да има одредена тежина, многумина сметаат дека тој веќе некое време има проблем со тежината.

 

ПОСЛЕДНИ

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...

Њујорк Тајмс: Најголеми улични демонстрации во Србија по соборувањето на Милошевиќ

  Протестите во Србија поради минатомесечните масовни престрелки се претворија во најголемите улични демонстрации во Белград во саботата откако демонстрантите го соборија Слободан Милошевиќ од...