Играше за Арсенал, Челзи и ПСЖ, а сега соопшти дека има сериозен здравствен проблем

 

Поранешниот дефанзивецот на Челзи и Арсенал, Давид Луиз во овој момент настапува во дресот на бразилскиот Фламенго.

Овој 35-годишник се одлучи пред една година да се врати во Бразил и да потпише за Фламенго откако му истече договорот со Арсенал и не доби понуда од лондонскиот клуб за продолжување на соработката.

Луиз најмногу го паметиме по настапите во Челз ии ПСЖ каде што играше со голем успех. Со „сините“ во 2012 година ја освои Лигата на шампионите, а подоцна за 50 милиони евра премина во ПСЖ.

Во дресот на Фламенго е веќе една година, а сега се најде во центарот на вниманието поради за жал не така убави вести. Имено, Луиз вчера во полуфиналето од Купот на Бразил против Сао Паоло побара измена на полувреме затоа што не се чувствуваше добро.

Подоцна се потврди дека Луиз има здравствен проблем проади кој некое време не се чувствува добро. Со изјава за медиумите и самиот Луиз ги потврди лошите вести.

„Имам сериозен здравствен проблем. Морам да направам детални прегледи и кога ќе бидам сигурен ќе ве известам“, изјави Луиз после натпреварот.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...